Uygulama | Bilgi
Ekleyen Şube:Altındağ İlçe Sağlık Müdürlüğü


Eklenme Tarihi: 25.10.2017 16:32:11

Altındağ İlçe Sağlık Müdürlüğü Yaşlılarımıza Saygı ZiyaretindeHer insan, yaşlılığa doğru koşar. Yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir.

Yaşlılarımız; adeta toplumun hafızasıdır. Biriktirdikleri anılarla bilgi kumbarası, hikayeleriyle yaşayan tarihimizdir. Dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan, o milletin yaşama kudretinin en önemli ve değerli varlıklarıdır.

Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız yaşlılarımıza, sevgi ve saygıyı dile getirmek için, her yıl 18–24 Mart tarihleri arası "Yaşlılara Saygı Haftası" olarak kutlanmaktadır. Yaşlılar günü ülkemizde geriatrik yaş grubunun hayat kalitesini yükseltmek kadar, toplum dışına itilmelerinin önlenmesi açısından farkındalık oluşturmak, toplumun konuya duyarlılığını artırmak için önemli bir gündür.  

Yaşlıları en iyi tedavi yolunun ilgi ve şefkat olduğu düşüncesiyle Altındağ İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak 24 Ekim 2017 tarihinde Pursaklar Huzurevindeki yaşlılarımız ziyaret edilmiş, kendileriyle hoş sohbetler edilerek gönüllerine dokunulmuştur. İlçe Müdürümüz Dr. Habibe DENİZCİ,  Şube Müdürleri Harika BİÇGİ ve Akile UZUNLAR ve Ebe Tuğba ERDOĞAN tarafından gerçekleştirilen ziyarette tüm yaşlılarımızla ayrı ayrı ilgilenilmiş ve sorunları tespit edilmiştir. Ziyaretin akabinde evde bakım hizmetlerinin desteği için ilgili birimlerle koordinasyon sağlanmıştır.

Altındağ İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, minnet ve şükran duygularımızla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler diliyoruz.Kaynak: