Uygulama | Bilgi
Ekleyen Şube:Basın ve Halkla İlişkiler Birimi


Eklenme Tarihi: 05.03.2018 09:07:42

Gönüllü Olmak İçin #BirNedenimVar


Sağlıklı Gençlerle Sağlıklı Geleceğe

İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Özkan Ünal, Yeşilay'ın 98. kuruluş yıldönümü ve aynı zamanda Yeşilay Haftası dolayısıyla 'Gönüllü Olmak İçin Bir Nedenim Var' konseptiyle düzenlenen  “Sen İnsansın Bağımsız Ol” paneline oturum başkanı olarak katıldı.

Panelde, başta gençler ve çocuklar olmak üzere toplumda her türlü zararlı alışkanlık ve bağımlılıklara karşı farkındalığın artırılması için mücadele veren Yeşilay tarafından bağımlılıklardan uzak, spor, sosyal aktiviteler ve sanatsal etkinliklere yönelerek hayatı zenginleştiren sağlıklı bir yaşama dikkat çekildi.

İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Ünal, Yeşilay tarafından hazırlanan panele katılarak, ahlâkî ve kültürel bir kalkınma atmosferi içinde; tütün, alkol ve madde bağımlılığı gibi toplumun ve gençliğin beden ve ruh sağlığını tahrip eden bağımlılıklar yanında, kumar, internet ve teknoloji bağımlılığı gibi gençliğe ve topluma zarar veren bütün zararlı alışkanlıklarla karşı verilen bu mücadeleye destek verdi.

Açılış Konuşmasını Yeşilay Ankara Şube Başkanı Uzm. Dr. Mevlüt Karataş’ın yaptığı panelde Türkiye Yeşilay Cemiyeti  Genel Muhasip Yardımcısı Dr. Ahmet Özdinç,  Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Ankara Onkoloji EAH Başhekimi Prof. Dr. Fevzi Altuntaş, SADEFE Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Gazi ALATAŞ ve Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Karagöz konuşmacı olarak yer aldı. Programa destek ve katılımlarından dolayı konuşmacılara program sonunda plaket verildi.
 

 


Kaynak: